Kompetencje Rady Pedagogicznej

1.  Rada pedagogiczna zwana dalej „radą”, jest najwyższym kolegialnym organem szkoły w zakresie realizacji jej statutowych zadań dotyczących kształcenia i wychowania.
2.  Rada realizuje zadania statutowe we współpracy z pozostałymi organami szkoły.
3.  Radę tworzą i biorą udział w jej posiedzeniach na prawach członków wszyscy nauczyciele szkoły.
4.  Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy:
1)        zatwierdzanie planów pracy szkoły,
2)        zatwierdzanie wyników klasyfikacji i promocji uczniów,
3)        podejmowanie uchwał w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych,
4)        ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli,
5)        współpraca z rodzicami i opiekunami uczniów,
6)        podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów.
5.  Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:
1)      organizację pracy szkoły, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych
i pozalekcyjnych,
2)      projekt planu finansowego szkoły,
3)      wnioski dyrektora na kandydatów do powierzenia im funkcji kierowniczych,
4)      wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień,
5)      propozycje dyrektora szkoły w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac
 i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
6.  Rada pedagogiczna przygotowuje projekt i uchwala statut szkoły, z wyjątkiem pierwszego, który nadaje organ prowadzący.
7.  Rada pedagogiczna może wystąpić z wnioskiem o odwołanie nauczyciela ze stanowiska dyrektora lub innego stanowiska kierowniczego w szkole.
8.  Uchwały rady pedagogicznej są podejmowane zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.
9.  Rada pedagogiczna ustala regulamin swojej działalności. Zebrania rady pedagogicznej
są protokołowane.
10. Osoby biorące udział w zebraniu rady pedagogicznej są obowiązane do nieujawniania spraw poruszanych na zebraniu rady pedagogicznej, które mogą naruszać dobra osobiste uczniów lub ich rodziców, a także nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Wytworzył:
Dyrektor i Rada Pedagogiczna ZS Nr 10